Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT08E-16-26P
PT08E-16-26P
PT08E-16-26P Amphenol Industrial
amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 26P Size 16 Pin Plug Right Angle
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT08E-16-26P Amphenol Industrial
Packaging: Bag
Features: Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-26
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C