PT10LV10-504A2020-S Amphenol Piher Sensing Systems
Hersteller: Amphenol Piher Sensing Systems
Description: TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Resistance: 500 kOhms
Number of Turns: 1.0
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10LV10-504A2020-S Amphenol Piher Sensing Systems
Description: TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.15W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Resistance: 500 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT10LV10-504A2020-S | Hersteller : Amphenol Piher |
Trimmer Resistors - Through Hole 500Kohms 10mm Rnd Top adj Steel Lead |