Produkte > PIHER > PT15NV15-502A2020-S
PT15NV15-502A2020-S
  • PT15NV15-502A2020-S
  • PT15NV15-502A2020-S
PT15NV15-502A2020-S PIHER
PT15Nx.pdf
Hersteller: PIHER
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 5kΩ; 250mW; ±20%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: horizontal
Resistance: 5kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Characteristics: linear
Mechanical rotation angle: 265°
Mounting: THT
Track material: carbon
Terminal pitch: 10x15mm
Electrical rotation angle: 240°
Body dimensions: Ø15x6mm
Mechanical durability: 1000 cycles
Operating temperature: -25...70°C
Height: 6mm
Diameter: 15mm
auf Bestellung 273 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 75
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15NV15-502A2020-S PIHER
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 5kΩ; 250mW; ±20%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: horizontal, Resistance: 5kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Mechanical rotation angle: 265°, Mounting: THT, Track material: carbon, Terminal pitch: 10x15mm, Electrical rotation angle: 240°, Body dimensions: Ø15x6mm, Mechanical durability: 1000 cycles, Operating temperature: -25...70°C, Height: 6mm, Diameter: 15mm.