Produkte > ERP POWER, LLC > PTB30W-0700-42-ZN
PTB30W-0700-42-ZN
PTB30W-0700-42-ZN ERP Power, LLC
ptb-series-datasheet.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 2.76" L x 1.57" W x 1.16" H (70.1mm x 39.9mm x 29.5mm)
Voltage - Output: 37.8V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: cUL, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 29.4 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.1 kV
Standard Number: 60950-1; UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 101 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTB30W-0700-42-ZN ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 2.76" L x 1.57" W x 1.16" H (70.1mm x 39.9mm x 29.5mm), Voltage - Output: 37.8V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: cUL, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 29.4 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.1 kV, Standard Number: 60950-1; UL 8750, DigiKey Programmable: Not Verified.