Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PTC10MV10-502A2020
PTC10MV10-502A2020
PTC10MV10-502A2020 Piher Sensor Controls
piher_pt-10_ptc-10.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
Cermet Potentiometer
auf Bestellung 234 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTC10MV10-502A2020 Piher Sensor Controls
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 5kΩ; 330mW; ±20%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: horizontal, Resistance: 5kΩ, Power: 0.33W, Mounting: THT, Characteristics: linear, Track material: carbon, Diameter: 10.3mm, Body dimensions: Ø10.3x4.8mm, Height: 4.8mm, Tolerance: ±20%, Mechanical durability: 1000 cycles, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 235°, Terminal pitch: 5x10mm, Operating temperature: -40...90°C.
Weitere Produktangebote PTC10MV10-502A2020
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTC10MV10-502A2020 Hersteller : PIHER PTC10.pdf Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 5kΩ; 330mW; ±20%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: horizontal
Resistance: 5kΩ
Power: 0.33W
Mounting: THT
Characteristics: linear
Track material: carbon
Diameter: 10.3mm
Body dimensions: Ø10.3x4.8mm
Height: 4.8mm
Tolerance: ±20%
Mechanical durability: 1000 cycles
Electrical rotation angle: 220°
Mechanical rotation angle: 235°
Terminal pitch: 5x10mm
Operating temperature: -40...90°C