Produkte > WOLFSPEED, INC. > PTFA211801E-V5-R0
PTFA211801E-V5-R0 Wolfspeed, Inc.
Part_Number_Guide_Web.pdf
Hersteller: Wolfspeed, Inc.
Description: RF MOSFET LDMOS 28V H-36260-2
Packaging: Strip
Package / Case: 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Current Rating (Amps): 10µA
Frequency: 2.11GHz ~ 2.17GHz
Power - Output: 180W
Gain: 15.5dB
Technology: LDMOS
Supplier Device Package: H-36260-2
Part Status: Not For New Designs
Voltage - Rated: 65 V
Voltage - Test: 28 V
Current - Test: 1.2 A