Produkte > LEMO / REDEL > PTG.M0.6NL.LC52N
PTG.M0.6NL.LC52N
PTG.M0.6NL.LC52N LEMO / REDEL
PTG_M0_6NL_LC52N-1946747.pdf
Hersteller: LEMO / REDEL
Circular Push Pull Connectors 6P FEM SOLDER RCPT CBL 5.2MM BLACK NUT
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTG.M0.6NL.LC52N LEMO / REDEL
Description: CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: M06, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PTG.M0.6NL.LC52N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: M06
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)