Produkte > LEMO / REDEL > PTG.M0.6NL.LC65N
PTG.M0.6NL.LC65N
PTG.M0.6NL.LC65N LEMO / REDEL
PTG_M0_6NL_LC65N-1845712.pdf
Hersteller: LEMO / REDEL
Circular Push Pull Connectors 1P FIXED RECPT. 6A
auf Bestellung 785 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTG.M0.6NL.LC65N LEMO / REDEL
Description: CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: M06, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm), Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTG.M0.6NL.LC65N PTG.M0.6NL.LC65N Hersteller : LEMO PTG_M0_6NL_LC65N-1845712.pdf Circular Push Pull Connectors 1P FIXED RECPT. 6A
auf Bestellung 145 Stücke:
Color: Black
Current Rating (Amps): 6A
Shell Size - Insert: M06
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)