Produkte > LEMO > PTG.M0.7GL.LC52G
PTG.M0.7GL.LC52G LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
Color: Gray
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 7
Orientation: G
Shell Size - Insert: M07
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTG.M0.7GL.LC52G LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Gray, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 7, Orientation: G, Shell Size - Insert: M07, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.