Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTMA401120P1AD
PTMA401120P1AD
PTMA401120P1AD Texas Instruments
slts259b.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 12V 10W
Features: UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.10" L x 0.96" W x 0.34" H (27.9mm x 24.4mm x 8.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTMA401120P1AD Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 12V 10W, Features: UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.10" L x 0.96" W x 0.34" H (27.9mm x 24.4mm x 8.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Weitere Produktangebote PTMA401120P1AD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTMA401120P1AD PTMA401120P1AD Hersteller : Texas Instruments slts259b.pdf?t.download=true&u=5oefqw Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10W 36V-75Vin 1500V Iso DC-DC Converter