Produkte > CUI DEVICES > PTN24A-B1015K1PB
PTN24A-B1015K1PB
PTN24A-B1015K1PB CUI Devices
ptn24a.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M8 x 0.75
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Number of Turns: 1.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTN24A-B1015K1PB CUI Devices
Description: POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M8 x 0.75, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 305°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Weitere Produktangebote PTN24A-B1015K1PB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTN24A-B1015K1PB PTN24A-B1015K1PB Hersteller : CUI Devices ptn24a-3388229.pdf Potentiometers 24mm, 10kohm, 15mm shaft