PTR016V0300-TR1
PTR016V0300-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 3A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.280" L x 0.122" W (7.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 3 A
Current - Trip (It): 5.1 A
Voltage - Max: 16V
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 1 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 38 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 98 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V0300-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 3A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.280" L x 0.122" W (7.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 3 A, Current - Trip (It): 5.1 A, Voltage - Max: 16V, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Current - Max: 100 A, Time to Trip: 1 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 38 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 98 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR016V0300-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V0300-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4399_PTR016V_Series-479439.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 3A Radial Kinked Leads