PTR030V0250-BK1
PTR030V0250-BK1 Eaton - Electronics Division
eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 2.5 A
Current - Trip (It): 5 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 10.3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 20 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 70 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0250-BK1 Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 2.5 A, Current - Trip (It): 5 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Current - Max: 40 A, Time to Trip: 10.3 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 20 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 70 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR030V0250-BK1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0250-BK1 PTR030V0250-BK1 Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 2.5A Radial Kinked Leads