PTR030V0800-TR
PTR030V0800-TR Eaton - Electronics Division
eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 8A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.850" L x 0.118" W (21.60mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 8 A
Current - Trip (It): 16 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 1.150" (29.20mm)
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 18.8 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 20 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0800-TR Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 8A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.850" L x 0.118" W (21.60mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 8 A, Current - Trip (It): 16 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 1.150" (29.20mm), Current - Max: 100 A, Time to Trip: 18.8 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 20 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR030V0800-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0800-TR PTR030V0800-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608791.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 30V 8.0A Radial