PTR060V0185-BK1
PTR060V0185-BK1 Eaton - Electronics Division
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 1.85A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.701" Dia x 0.118" T (17.80mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 1.85 A
Current - Trip (It): 3.7 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.902" (22.90mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 12.6 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 80 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 190 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0185-BK1 Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 1.85A RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.701" Dia x 0.118" T (17.80mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 1.85 A, Current - Trip (It): 3.7 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.902" (22.90mm), Current - Max: 40 A, Time to Trip: 12.6 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 80 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 190 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR060V0185-BK1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0185-BK1 PTR060V0185-BK1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 1.85A Radial Kinked Leads