PTR060V0375-TR1
PTR060V0375-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 3.75A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 1.118" Dia x 0.118" T (28.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 3.75 A
Current - Trip (It): 7.5 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 24 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0375-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 3.75A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 1.118" Dia x 0.118" T (28.40mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 3.75 A, Current - Trip (It): 7.5 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 24 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 30 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR060V0375-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0375-TR1 PTR060V0375-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 3.75A Radial Kinked Leads