Produkte > MACOM TECHNOLOGY SOLUTIONS > PTRA084808NF-V1-R5
PTRA084808NF-V1-R5
PTRA084808NF-V1-R5 MACOM Technology Solutions
ptra084808nfv1.pdf
Hersteller: MACOM Technology Solutions
Description: RF MOSFET LDMOS 48V 6HBSOF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: HBSOF-6-2
Current Rating (Amps): 10µA
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 734MHz ~ 821MHz
Configuration: Dual, Common Source
Power - Output: 550W
Gain: 18.2dB
Technology: LDMOS
Supplier Device Package: PG-HBSOF-6-2
Voltage - Rated: 105 V
Voltage - Test: 48 V
Current - Test: 450 mA