PTV-6R0V165-R
PTV-6R0V165-R Eaton - Electronics Division
skuPage.PTV-6R0V165-R.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAPACITOR PACK, 6V,1.65F,VERT
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1.65 F
Voltage - Rated: 6 V
auf Bestellung 600 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTV-6R0V165-R Eaton - Electronics Division
Description: CAPACITOR PACK, 6V,1.65F,VERT, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1.65 F, Voltage - Rated: 6 V.