PV-100ANH1-B Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 100A 1000V DC PV SIZE 1 BOL
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.811" L x 2.087" W x 1.575" H (71.40mm x 53.00mm x 40.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 100A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Fast Blow
Applications: Solar (Photovoltaic)
Approval Agency: CSA, UL
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-100ANH1-B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 100A 1000V DC PV SIZE 1 BOL, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.811" L x 2.087" W x 1.575" H (71.40mm x 53.00mm x 40.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 100A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Solar (Photovoltaic), Approval Agency: CSA, UL, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.