PV-15A10F-CT Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-10121-pv10m.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE FST 1KVDC 10X38MM SOLAR 15A
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Inline, Double Ended
Size / Dimension: 0.447" Dia x 2.992" L (11.35mm x 76.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: In Line
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Solar (Photovoltaic)
Approval Agency: CCC, CSA, UL
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-15A10F-CT Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE FST 1KVDC 10X38MM SOLAR 15A, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Inline, Double Ended, Size / Dimension: 0.447" Dia x 2.992" L (11.35mm x 76.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: In Line, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Solar (Photovoltaic), Approval Agency: CCC, CSA, UL, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-15A10F-CT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-15A10F-CT PV-15A10F-CT Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10121_pv10m-318648.pdf Specialty Fuses 15A 1kV DC INLINE FUSE/HOLDER ASM