PV-160A-2XL-3B-15
PV-160A-2XL-3B-15 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.PV-160A-2XL-3B-15.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 160A 1500V 2XL PV BOLT-IN V
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 5.118" L x 2.323" W x 2.992" H (130.00mm x 59.00mm x 76.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 160A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Fast Blow
Applications: Solar (Photovoltaic)
Approval Agency: CE, EAC, UL
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 30kA
Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-160A-2XL-3B-15 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 160A 1500V 2XL PV BOLT-IN V, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 5.118" L x 2.323" W x 2.992" H (130.00mm x 59.00mm x 76.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 160A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Solar (Photovoltaic), Approval Agency: CE, EAC, UL, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 30kA, Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-160A-2XL-3B-15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-160A-2XL-3B-15 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_Fuses-SolarPV-PVXL.pdf Specialty Fuses FUSE 160A 1500V 2XL PV BOLT-IN VER CUSTO