PV-20A10-2P
PV-20A10-2P Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.PV-20A10-2P.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 20AMP 1000V DC SOLAR PCB-2 10X38
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.543" L (10.30mm x 39.20mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CCC, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Current Rating (Amps): 20 A
Voltage Rating - DC: 1 kV
Melting I²t: 34.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-20A10-2P Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 20AMP 1000V DC SOLAR PCB-2 10X38, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.543" L (10.30mm x 39.20mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CCC, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Current Rating (Amps): 20 A, Voltage Rating - DC: 1 kV, Melting I²t: 34.0.
Weitere Produktangebote PV-20A10-2P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-20A10-2P Hersteller : Bussmann / Eaton skuPage.PV-20A10-2P.pdf Industrial & Electrical Fuses 20A 1000V DC INLINE FUSE/HOLDER ASM