PV-20A14LF Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-720139-14x65mmpvfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 20AMP 1500V SOLAR FERRULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.559" Dia x 2.626" L (14.20mm x 66.70mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, IEC, UL
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-20A14LF Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 20AMP 1500V SOLAR FERRULE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.559" Dia x 2.626" L (14.20mm x 66.70mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, IEC, UL, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-20A14LF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-20A14LF PV-20A14LF Hersteller : Bussmann / Eaton eaton corporation_eton-s-a0004494777-1.pdf Specialty Fuses 20AMP 1500V DC SOLAR FERRULE