PV-355AF3
PV-355AF3 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.PV-355AF3.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 355A, 1000V DC SIZE 3 FLUSH
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 3.248" L x 2.992" W x 2.992" H (82.50mm x 76.00mm x 76.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 355A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Solar (Photovoltaic)
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-355AF3 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 355A, 1000V DC SIZE 3 FLUSH, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 3.248" L x 2.992" W x 2.992" H (82.50mm x 76.00mm x 76.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 355A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Solar (Photovoltaic), Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-355AF3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-355AF3 PV-355AF3 Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_XL Photovoltaic fuse links.pdf Specialty Fuses FUSE 355A, 1000V DC SIZE 3 FLUSH END