PV-355ANH3-B Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.PV-355ANH3-B.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 355A 1000V DC PV SIZE 3 BOL
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.874" L x 2.992" W x 2.795" H (73.00mm x 76.00mm x 71.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 355A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, EAC
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-355ANH3-B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 355A 1000V DC PV SIZE 3 BOL, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.874" L x 2.992" W x 2.795" H (73.00mm x 76.00mm x 71.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 355A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, EAC, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-355ANH3-B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-355ANH3-B Hersteller : Bussmann / Eaton eton-s-a0001415969-1.pdf Specialty Fuses FUSE 355A 1000V DC PV SIZE 3 BOLTED TAG