PV-400A-3L-U-15 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 400A 1500V 3L PV
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 5.000" L x 2.953" W x 2.953" H (127.00mm x 75.00mm x 75.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 400A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Solar (Photovoltaic)
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA
Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-400A-3L-U-15 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 400A 1500V 3L PV, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 5.000" L x 2.953" W x 2.953" H (127.00mm x 75.00mm x 75.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Solar (Photovoltaic), Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA, Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-400A-3L-U-15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-400A-3L-U-15 PV-400A-3L-U-15 Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_XL Photovoltaic fuse links.pdf Specialty Fuses FUSE 400A 1500V 3L PV