PV-500A-3L-B-15 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 500A 1500V 3L PV BOLT-IN VE
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 5.157" L x 2.894" W x 3.583" H (131.00mm x 73.50mm x 91.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 500A
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Solar (Photovoltaic)
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA
Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-500A-3L-B-15 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 500A 1500V 3L PV BOLT-IN VE, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 5.157" L x 2.894" W x 3.583" H (131.00mm x 73.50mm x 91.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 500A, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Solar (Photovoltaic), Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA, Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-500A-3L-B-15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-500A-3L-B-15 PV-500A-3L-B-15 Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_XL_Photovoltaic_fuse_links-3451319.pdf Specialty Fuses FUSE 500A 1500V 3L PV BOLT-IN VER