PVC10268 Cornell Dubilier Knowles
PVC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.689" (17.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.429" Dia x 0.902" L (10.90mm x 22.90mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PVC10268 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.689" (17.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.429" Dia x 0.902" L (10.90mm x 22.90mm).