PVC16247 Cornell Dubilier Knowles
PVC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.969" (24.60mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 475V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.421" Dia x 1.252" L (10.70mm x 31.80mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PVC16247 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.969" (24.60mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 475V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.421" Dia x 1.252" L (10.70mm x 31.80mm).