Produkte > ASTRODYNE TDI > PWC12-24SE
PWC12-24SE
PWC12-24SE Astrodyne TDI
PWC12.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 12W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 6-SIP Module
Size / Dimension: 2.11" L x 0.92" W x 1.24" H (53.6mm x 23.3mm x 31.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, UL
Efficiency: 77%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 60950-1
auf Bestellung 52 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PWC12-24SE Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 12W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 6-SIP Module, Size / Dimension: 2.11" L x 0.92" W x 1.24" H (53.6mm x 23.3mm x 31.5mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, UL, Efficiency: 77%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 60950-1.