Produkte > ASTRODYNE TDI > PWC12-48E
PWC12-48E
PWC12-48E Astrodyne TDI
PWC12.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 12W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 2.06" L x 1.07" W x 0.91" H (52.4mm x 27.2mm x 23.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, UL
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 250mA
Voltage - Output 1: 48V
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PWC12-48E Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 12W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 2.06" L x 1.07" W x 0.91" H (52.4mm x 27.2mm x 23.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, UL, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 250mA, Voltage - Output 1: 48V, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1.