Produkte > UNIRISE USA > PWCD-C19C20-20A-03F-BLK-P
PWCD-C19C20-20A-03F-BLK-P
PWCD-C19C20-20A-03F-BLK-P Unirise USA
PWCD-C19C20-20A-XXF-YYY-P_1654641813.pdf
Hersteller: Unirise USA
Description: CORD 12AWG IEC320-C19 TO -C20 3'
Features: Locking
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 3.00' (914.4mm)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: IEC 320-C20
2nd Connector: IEC 320-C19
Approval Agency Marking: CSA, cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 806 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PWCD-C19C20-20A-03F-BLK-P Unirise USA
Description: CORD 12AWG IEC320-C19 TO -C20 3', Features: Locking, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 3.00' (914.4mm), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: IEC 320-C20, 2nd Connector: IEC 320-C19, Approval Agency Marking: CSA, cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.