Produkte > UNIRISE USA > PWCD-C19C20-20A-06F-BLK
PWCD-C19C20-20A-06F-BLK
PWCD-C19C20-20A-06F-BLK Unirise USA
UNC%20C19-C20.pdf
Hersteller: Unirise USA
Description: CORD C19 - C20 12AWG BLACK 6FT
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 6.00' (1.83m)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: IEC 320-C19
2nd Connector: IEC 320-C20
Approval Agency Marking: CSA, cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 794 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PWCD-C19C20-20A-06F-BLK Unirise USA
Description: CORD C19 - C20 12AWG BLACK 6FT, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 6.00' (1.83m), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: IEC 320-C19, 2nd Connector: IEC 320-C20, Approval Agency Marking: CSA, cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.