Produkte > UNIRISE USA > PWCD-C20C21-20A-03F-BLK
PWCD-C20C21-20A-03F-BLK
PWCD-C20C21-20A-03F-BLK Unirise USA
UNC%20PWCD-C20C21-20A-XXF-BLK.pdf
Hersteller: Unirise USA
Description: CORD C20 - C21 12AWG BLACK 3FT
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 3.00' (914.4mm)
Wire Gauge: 12 AWG
Cord Type: SJT
1st Connector: IEC 320-C20
2nd Connector: IEC 320-C21
Approval Agency Marking: CSA, cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 46 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PWCD-C20C21-20A-03F-BLK Unirise USA
Description: CORD C20 - C21 12AWG BLACK 3FT, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 3.00' (914.4mm), Wire Gauge: 12 AWG, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: IEC 320-C20, 2nd Connector: IEC 320-C21, Approval Agency Marking: CSA, cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.