Produkte > UNIRISE USA > PWCD-L520PC19-20A-10F-BLK
PWCD-L520PC19-20A-10F-BLK
PWCD-L520PC19-20A-10F-BLK Unirise USA
UNC%20PWCD-L520PC19-20A-XXF-BLK.pdf
Hersteller: Unirise USA
Description: CORD L5/20P - C19 12AWG BLK 10FT
Features: Locking
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 10.00' (3.05m)
Wire Gauge: 12 AWG
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA L5-20P
2nd Connector: IEC 320-C21
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PWCD-L520PC19-20A-10F-BLK Unirise USA
Description: CORD L5/20P - C19 12AWG BLK 10FT, Features: Locking, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 10.00' (3.05m), Wire Gauge: 12 AWG, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA L5-20P, 2nd Connector: IEC 320-C21, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.