PXG-M15-48WD05
PXG-M15-48WD05 TDK-Lambda Americas Inc
pxg-m_e.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Features: Adjustable Output
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.5A, 1.5A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PXG-M15-48WD05 TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 15W, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1.5A, 1.5A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5 kV.