Produkte > QUALTEK > Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5
Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5
Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5 Qualtek
QPTFE.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: HEATSHRINK 0AWG 48" CLEAR1=5PC
Packaging: Bulk
Features: Chemical Resistant, Flame Retardant
Color: Clear
Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Length: 4.00' (1.22m)
Type: Tubing, Semi Rigid
Operating Temperature: -65°C ~ 260°C
Shrinkage Ratio: 2 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.470" (11.94mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.337" (8.56mm)
Recovered Wall Thickness: 0.015" (0.38mm)
Shrink Temperature: 350°C
Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Shelf Life: 144 Months
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5 Qualtek
Description: HEATSHRINK 0AWG 48" CLEAR1=5PC, Packaging: Bulk, Features: Chemical Resistant, Flame Retardant, Color: Clear, Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Length: 4.00' (1.22m), Type: Tubing, Semi Rigid, Operating Temperature: -65°C ~ 260°C, Shrinkage Ratio: 2 to 1, Inner Diameter - Supplied: 0.470" (11.94mm), Inner Diameter - Recovered: 0.337" (8.56mm), Recovered Wall Thickness: 0.015" (0.38mm), Shrink Temperature: 350°C, Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C), Shelf Life: 144 Months.
Weitere Produktangebote Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5 Q-PTFE-0AWG-02-QB48IN-5 Hersteller : Qualtek QPTFE.pdf Heat Shrink Tubing & Sleeves 0 AWG TEFLON