Produkte > QUALTEK > Q-PTFE-16AWG-02-QB48IN-25
Q-PTFE-16AWG-02-QB48IN-25
Q-PTFE-16AWG-02-QB48IN-25 Qualtek
QPTFE.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: HEATSHRINK 16AWG 48" 1=1PC
Type: Tubing, Semi Rigid
Operating Temperature: -65°C ~ 260°C
Shrinkage Ratio: 2 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.093" (2.36mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.060" (1.52mm)
Recovered Wall Thickness: 0.012" (0.30mm)
Shrink Temperature: 350°C
Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Shelf Life: 144 Months
auf Bestellung 6214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q-PTFE-16AWG-02-QB48IN-25 Qualtek
Description: HEATSHRINK 16AWG 48" 1=1PC, Packaging: Bulk, Features: Chemical Resistant, Flame Retardant, Color: Clear, Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Length: 4.00' (1.22m), Type: Tubing, Semi Rigid, Operating Temperature: -65°C ~ 260°C, Shrinkage Ratio: 2 to 1, Inner Diameter - Supplied: 0.093" (2.36mm), Inner Diameter - Recovered: 0.060" (1.52mm), Recovered Wall Thickness: 0.012" (0.30mm), Shrink Temperature: 350°C, Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C), Shelf Life: 144 Months.