Produkte > QUALTEK > Q-PTFE-8AWG-02-QB48IN-5
Q-PTFE-8AWG-02-QB48IN-5
Q-PTFE-8AWG-02-QB48IN-5 Qualtek
QPTFE.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: HEATSHRINK 8AWG 48" 1=1PC
Type: Tubing, Semi Rigid
Operating Temperature: -65°C ~ 260°C
Shrinkage Ratio: 2 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.240" (6.10mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.140" (3.56mm)
Recovered Wall Thickness: 0.015" (0.38mm)
Shrink Temperature: 350°C
Part Status: Active
Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Shelf Life: 144 Months
auf Bestellung 483 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q-PTFE-8AWG-02-QB48IN-5 Qualtek
Description: HEATSHRINK 8AWG 48" 1=1PC, Features: Chemical Resistant, Flame Retardant, Packaging: Bulk, Color: Clear, Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Length: 4.00' (1.22m), Type: Tubing, Semi Rigid, Operating Temperature: -65°C ~ 260°C, Shrinkage Ratio: 2 to 1, Inner Diameter - Supplied: 0.240" (6.10mm), Inner Diameter - Recovered: 0.140" (3.56mm), Recovered Wall Thickness: 0.015" (0.38mm), Shrink Temperature: 350°C, Part Status: Active, Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C), Shelf Life: 144 Months.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q-PTFE-8AWG-02-QB48IN-5 Q-PTFE-8AWG-02-QB48IN-5 Hersteller : Qualtek QPTFE.pdf Heat Shrink Tubing & Sleeves 8 AWG TEFLON