Produkte > QUALTEK > Q2-F4X-1-01-QB48IN-5
Q2-F4X-1-01-QB48IN-5
Q2-F4X-1-01-QB48IN-5 Qualtek
Q2F4X.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: HEATSHRINK POLY 1" BLK 48" 1=1PC
Packaging: Bulk
Features: Flame Retardant, UV Resistant
Color: Black
Material: Polyolefin (PO)
Length: 4.00' (1.22m)
Type: Tubing, Flexible
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio: 4 to 1
Inner Diameter - Supplied: 1.000" (25.40mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.278" (7.06mm)
Recovered Wall Thickness: 0.067" (1.70mm)
Shrink Temperature: 70°C
Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Shelf Life: 60 Months
auf Bestellung 288 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q2-F4X-1-01-QB48IN-5 Qualtek
Description: HEATSHRINK POLY 1" BLK 48" 1=1PC, Packaging: Bulk, Features: Flame Retardant, UV Resistant, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Length: 4.00' (1.22m), Type: Tubing, Flexible, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Shrinkage Ratio: 4 to 1, Inner Diameter - Supplied: 1.000" (25.40mm), Inner Diameter - Recovered: 0.278" (7.06mm), Recovered Wall Thickness: 0.067" (1.70mm), Shrink Temperature: 70°C, Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C), Shelf Life: 60 Months.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q2-F4X-1-01-QB48IN-5 Q2-F4X-1-01-QB48IN-5 Hersteller : Qualtek Q2F4X.pdf Heat Shrink Tubing & Sleeves 1" 48IN 5PC BAG BLK