Produkte > QUALTEK > Q2-XT-18AWG-01-QB6IN-40
Q2-XT-18AWG-01-QB6IN-40 Qualtek
Q2XT.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: TUBING 0.039" ID POLY 0.5' BLACK
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Type: Solid Tubing
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Diameter - Outside: 0.071" (1.80mm)
Diameter - Inside: 0.039" (1.00mm)
Heat Protection: Flame Retardant
Wall Thickness: 0.016" (0.40mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q2-XT-18AWG-01-QB6IN-40 Qualtek
Description: TUBING 0.039" ID POLY 0.5' BLACK, Packaging: Bulk, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free, Length: 0.500' (152.40mm, 6.00"), Type: Solid Tubing, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Diameter - Outside: 0.071" (1.80mm), Diameter - Inside: 0.039" (1.00mm), Material Flammability Rating: UL 224 VW-1, Type Attributes: Smooth, Heat Protection: Flame Retardant, Wall Thickness: 0.016" (0.40mm).