Produkte > QUALTEK > Q2-XT-8AWG-01-QB48IN-25
Q2-XT-8AWG-01-QB48IN-25 Qualtek
Q2XT.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: TUBING 0.13" ID POLY 4' BLACK
Type: Solid Tubing
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Diameter - Outside: 0.169" (4.29mm)
Diameter - Inside: 0.130" (3.30mm)
Heat Protection: Flame Retardant
Wall Thickness: 0.019" (0.48mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q2-XT-8AWG-01-QB48IN-25 Qualtek
Description: TUBING 0.13" ID POLY 4' BLACK, Packaging: Bulk, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free, Length: 4.00' (1.22m), Type: Solid Tubing, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Diameter - Outside: 0.169" (4.29mm), Diameter - Inside: 0.130" (3.30mm), Material Flammability Rating: UL 224 VW-1, Type Attributes: Smooth, Heat Protection: Flame Retardant, Wall Thickness: 0.019" (0.48mm).