Produkte > QUALTEK > Q5-2X-1-01-SS25M
Q5-2X-1-01-SS25M
Q5-2X-1-01-SS25M Qualtek
Q52X.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: HEATSHRINK DL WL Q52X 1"X25M BLK
Packaging: Spool
Features: Adhesive Lined, Self Extinguishing
Color: Black
Material: Polyolefin (PO)
Length: 82.0' (25.0m)
Type: Tubing, Flexible
Operating Temperature: -45°C ~ 125°C
Shrinkage Ratio: 2 to 1
Inner Diameter - Supplied: 1.000" (25.40mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.500" (12.70mm)
Recovered Wall Thickness: 0.043" (1.09mm)
Shrink Temperature: 100°C
Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Shelf Life: 60 Months
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q5-2X-1-01-SS25M Qualtek
Description: HEATSHRINK DL WL Q52X 1"X25M BLK, Packaging: Spool, Features: Adhesive Lined, Self Extinguishing, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Length: 82.0' (25.0m), Type: Tubing, Flexible, Operating Temperature: -45°C ~ 125°C, Shrinkage Ratio: 2 to 1, Inner Diameter - Supplied: 1.000" (25.40mm), Inner Diameter - Recovered: 0.500" (12.70mm), Recovered Wall Thickness: 0.043" (1.09mm), Shrink Temperature: 100°C, Storage/Refrigeration Temperature: -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C), Shelf Life: 60 Months.
Weitere Produktangebote Q5-2X-1-01-SS25M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q5-2X-1-01-SS25M Hersteller : Qualtek Q52X-61170.pdf Heat Shrink Tubing & Sleeves DUAL WALL, ADHESIVE LINED, FLEXIBLE POLYOLEFIN TUBING, SHRINK RATION 2:1, BLACK, 1IN X 25MM SPOOL