QAS104K200D680
QAS104K200D680 Cornell Dubilier Knowles
QAS_Type.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: FILTER RC 680 OHMS/0.1UF TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.080" L x 0.460" W (27.50mm x 11.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: RC Snubber Network
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Values: R = 680Ohms, C = 0.1µF
Height: 0.660" (16.76mm)
Filter Order: 1st
Applications: EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.819" (20.80mm)
Technology: RC
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 125V
Voltage Rating - DC: 200V
Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.083" L x 0.465" W (27.50mm x 11.80mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QAS104K200D680 Cornell Dubilier Knowles
Description: FILTER RC 680 OHMS/0.1UF TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.080" L x 0.460" W (27.50mm x 11.80mm), Mounting Type: Through Hole, Type: RC Snubber Network, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Values: R = 680Ohms, C = 0.1µF, Height: 0.660" (16.76mm), Filter Order: 1st, Applications: EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.819" (20.80mm), Technology: RC, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 125V, Voltage Rating - DC: 200V, Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.083" L x 0.465" W (27.50mm x 11.80mm).
Weitere Produktangebote QAS104K200D680
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QAS104K200D680 QAS104K200D680 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor Cornell_Dubilier_QAS_data_sheet.pdf Film Capacitors 200 VDC 0.1 uF - 55 C+ 85 C 10 %