QAS254K600D150
QAS254K600D150 Knowles / Illinois Capacitor
Cornell Dubilier_2-19-2024_QAS data sheet.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.25uF, 600VDC, 36.8x10.6x19mm, 150Ohms
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QAS254K600D150 Knowles / Illinois Capacitor
Description: FILTER RC 150 OHMS/0.25UF TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bag, Voltage - Rated: 600V, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.450" L x 0.420" W (36.80mm x 10.60mm), Mounting Type: Through Hole, Type: RC Snubber Network, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Values: R = 150Ohms, C = 0.25µF, Height: 0.750" (19.05mm), Filter Order: 1st, Applications: EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.201" (30.50mm), Technology: RC, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm), Capacitance: 0.25 µF, Size / Dimension: 1.449" L x 0.417" W (36.80mm x 10.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±10%
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 600V
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.450" L x 0.420" W (36.80mm x 10.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: RC Snubber Network
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Values: R = 150Ohms, C = 0.25µF
Height: 0.750" (19.05mm)
Filter Order: 1st
Applications: EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.201" (30.50mm)
Technology: RC
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm)
Capacitance: 0.25 µF
Size / Dimension: 1.449" L x 0.417" W (36.80mm x 10.60mm)
auf Bestellung 2248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
QAS254K600D150 QAS254K600D150 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Cornell Dubilier_2-19-2024_QAS data sheet.pdf Film Capacitors 0.25uF, 600VDC, 36.8x10.6x19mm, 150Ohms