QAS504K200D047
QAS504K200D047 Cornell Dubilier Knowles
QAS_Type.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: FILTER RC 47 OHMS/0.5UF TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.080" L x 0.370" W (27.50mm x 9.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: RC Snubber Network
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Values: R = 47Ohms, C = 0.5µF
Height: 0.642" (16.30mm)
Filter Order: 1st
Applications: EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.819" (20.80mm)
Technology: RC
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 125V
Voltage Rating - DC: 200V
Height - Seated (Max): 0.890" (22.60mm)
Capacitance: 0.5 µF
Size / Dimension: 1.083" L x 0.374" W (27.50mm x 9.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QAS504K200D047 Cornell Dubilier Knowles
Description: FILTER RC 47 OHMS/0.5UF TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bag, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.080" L x 0.370" W (27.50mm x 9.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: RC Snubber Network, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Values: R = 47Ohms, C = 0.5µF, Height: 0.642" (16.30mm), Filter Order: 1st, Applications: EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.819" (20.80mm), Technology: RC, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 125V, Voltage Rating - DC: 200V, Height - Seated (Max): 0.890" (22.60mm), Capacitance: 0.5 µF, Size / Dimension: 1.083" L x 0.374" W (27.50mm x 9.50mm).
Weitere Produktangebote QAS504K200D047
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QAS504K200D047 QAS504K200D047 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Cornell Dubilier_2-19-2024_QAS data sheet.pdf Film Capacitors 0.5uF, 200VDC, 27.5x9.5x16.3mm, 47Ohms