QBVS050A0B41-HZ
QBVS050A0B41-HZ ABB Power Electronics Inc.
QBVS050A0B?TNR=Data%20Sheets%7CQBVS050A0B%7CPDF
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 600W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Box
Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Intermediate Bus Converter
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 60V
Efficiency: 97.1%
Current - Output (Max): 50A
Voltage - Input (Min): 52V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 600 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 750 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QBVS050A0B41-HZ ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 600W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Box, Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Intermediate Bus Converter, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 60V, Efficiency: 97.1%, Current - Output (Max): 50A, Voltage - Input (Min): 52V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 600 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 750 V.
Weitere Produktangebote QBVS050A0B41-HZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QBVS050A0B41-HZ QBVS050A0B41-HZ Hersteller : GE Critical Power QBVS050A0B_ds_1%2012-461007.pdf Isolated DC/DC Converters 52-60Vin 12.0Vout 600W