Produkte > OMNION POWER > QBVW025A0B51-HZ
QBVW025A0B51-HZ
QBVW025A0B51-HZ OmniOn Power
Hersteller: OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 12V 300W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.46" H (58.4mm x 36.8mm x 11.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 25A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 300 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QBVW025A0B51-HZ OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 12V 300W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.46" H (58.4mm x 36.8mm x 11.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 96%, Current - Output (Max): 25A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote QBVW025A0B51-HZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QBVW025A0B51-HZ QBVW025A0B51-HZ Hersteller : GE Critical Power QBVW025A0B-477293.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75V 12Vout 25A TH 6.35mm Pin HeatPlate