Produkte > OMNION POWER™ > QBVW025A0B54Z
QBVW025A0B54Z
QBVW025A0B54Z OmniOn Power™
Hersteller: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 12V 300W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 25A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 300 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QBVW025A0B54Z OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 12V 300W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 96%, Current - Output (Max): 25A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote QBVW025A0B54Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QBVW025A0B54Z Hersteller : GE Critical Power QBVW025A0B?TNR=Data%20Sheets QBVW025A0B generic Isolated DC/DC Converters 300W 48Vin 12V25A TH 6.35Pin Pos Logic