QBVW033A0B541Z
QBVW033A0B541Z ABB Power Electronics Inc.
QBVW033A0B?TNR=Data%20Sheets%7CQBVW033A0B%7CPDF
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 400W
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 33A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 400 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details QBVW033A0B541Z ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 400W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 96%, Current - Output (Max): 33A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 400 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote QBVW033A0B541Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QBVW033A0B541Z QBVW033A0B541Z Hersteller : GE Critical Power QBVW033A0B-476442.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75V 12Vout 33A TH 6.35 Pin AutoRestart